Çankaya stor perde yıkama ve perde yıkama hizmetlerimizde sizlerin her türden stor perde tül perde zebra perdeleriniz itina ile garantili bir şekilde yıkama işlemleri yapılıp aynı zamanda montajları yapılmaktadır.

Perde yıkama geleneksel olarak çamaşır makinaları çıkmadan önce el ile yıkanmaktaydı. Perdelerin uzun olması kişileri oldukça fazla yormaktaydı. Her noktaya aynı işlemi uygulamayı başaramayan birey duruladıktan sonra perdelerinin kısa sürede kirlendiği hakkında serzenişlerde bulunmaktayıdı. Perdelerin el ile yıkandığı dönemlerde kullanılan deterjan ve yumuşatıcaların cilde de zararı bulunamaktaydı.
Özellikle hassas cilde sahip kişilerde kızırıklıklar ve kaşıntılar meydana gelmekteydi. Bunun yanı sıra cild yaşlanması da başlamaktadır. Sıcak-soğuk olarak sürekli yer değiştiren eller erken cilt yaşlanmasına uğrar. Kırışılık ve leker yapılan araştırmalarda gözlemlenmiştir.

çankaya stor perde yıkama

El ile yıkanan perdeler kırışık olur. Bu yüzüzden de kuruması için dışarı asılmaktadır. Kuruma ile beraber ıslak olan perde tozları üzerine çekerek, tekrardan kirlenmektedir. Kuruyan perdeler tekrardan topalanarak ütülenmek üzere hazırlanmaktadır. Bu durum perdeye oldukça zarar vermektedir. Kuruma sırasında briken tozlar ve kirler ütü vasıtası ile perdeye yapışmaktadır. Ve perde kazandığı beyazlığını tekrardan kaybetmektedir.

Perde yıkama el ile yıkandığında sanıldığı kadar zor değildir. Bu yüzden el ile yıkanılan dönemlerde yıkanan perdelerin aslında tam olarak temizlenemediğini belirtmek isteriz. Kullanılan temizlik ürünlerinin cilde zarar vermesi de cabasıdır. Severek ve beğenerek alınan perdeler yanlış yıkama ve yanlış deterjan kullanımından dolayı çöpe atılmaktadır. El ile yıkasınız dahi doğru ve düzenli bir deterajm kullanımı ile perdenize ve kendinize zarar vermekten kurtulabilirsiniz. Kurutma işlemlerinide imkanınız var ise evinizin içerisinde yapmanızda yarar vardır.

Stor Perde Yıkama Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Stor perdeleriniz zebra perdelerinizin evlerinize ve kullanıldıkları diğer alanlara estetik ve asil bir görünüm kazandıran aksesuarlardandır. Son yıllarda en çok kullanılan perde modelleri haline gelen stor perde ve zebra perde çeşitleri sizlerin beğenisine sunulmaktadır ve yaşadığımız alanları süslemektedirler. Ancak bu perdelerin temizliği evlerde sağlanamadığı için profesyonel stor perde yıkama firmaları tarafından gerekli özen ve aşamalar gösterilerek sizlere sunulmaktadır.

Stor perde yıkama hakkında bilinmesi gerekenler şöyledir:

  • İlk olarak her ürün özeldir ve özel tekniklerle yıkama şekilleri sağlanmaktadır.
  • Her perde türüne uygun yıkama şampuanı ve leke çıkarıcı ürünler kullanılabilir perdeleriniz sadece yapılarına uygun olan perde yıkama ürünleri ile temizlenmelidir. Aksi takdirde perdeleriniz çok çabuk yıpranabilir ve estetik görünümleri bozularak yıpranmış bir şekilde kullanımınıza sunulabilirler.
  • Stor perde yıkama firmalarına has ve bu sektörde başarılı hizmet verebilecek kapasiteye sahip personel bulundurulmalıdır ve sizlere bu kişiler a’dan z’ye stor perde hakkında bilgi verebilecek yapıda kişilerden oluşmalıdır.
  • Stor perdeleriniz çok zarif ürünlerdir ancak çok da çabuk zarar görebilirler bu nedenle sizler perdelerinizde gereken özeni gösterebilecek yapıda firmalardan hizmet olarak perdelerinizin yıpranmadan temizlenmeli sağlamalısınız.
  • Son olarak da servis imkânı ile sizlerden alınıp yine sizlere teslim edilen stor ve zebra perdelerin üzüm montaj işlemleri de ustalık gerektirdiği için firma personeli tarafından gerçekleştirilmeli ve sizlere el sürmeden stor perde ve zebra perde temizliği sağlanmalıdır.

Stor perde yıkama hakkında bilmeniz gereken noktalar bunlardır ve bu aşamalar sizlerin perdelerinizi uzun yıllar kullanabilmenizi sağllar.